Agenția pentru Dezvoltare Regională Vest, în calitate de Organism Intermediar […]
Agenția pentru Dezvoltare Regională Vest, în calitate de Organism Intermediar […]
Agenția pentru Dezvoltare Regională Vest publică Corrigendum nr. 1 pentru […]
Agenția pentru Dezvoltare Regională (ADR) Vest a prezentat astăzi, 21 […]
Comisia Europeană a publicat Raportul din 2020 privind cetățenia Uniunii, […]
Manualul de Identitate Vizuala, alaturi de Anexa II la contractul de finantare, se utilizeaza ca suport la realizarea materialelor de informare si publicitate asumate in cadrul proiectelor Regio – POR.
Manualul prezintă regulile de identitate ce trebuie respectate in procesul de realizare a materialelor de informare și publicitate Regio – POR, precum si cateva exemple de astfel de materiale.
In prezent, Manualul de Identitate Vizuala pentru Programul Operational Regional (MIV POR) se afla la editia a IV-a.
Mai jos se găsesc toate versiunile manualului si specificatiile de utilizare ale acestora.
• MIV POR, ediţia a II-a, februarie 2009 – valabil pentru contractele de finanţare semnate înainte de 15 septembrie 2010 se găseşte aici.
• MIV POR, ediţia a III-a, septembrie 2010 – valabil pentru contractele de finanţare semnate începând cu data de 15 septembrie 2010 se găseşte aici.
• MIV POR, ediția a III-a, versiunea consolidata, martie 2012 – valabil incepand cu 1 mai 2012 pentru toate contractele de finantare, indiferent de data semnarii contractelor de finantare, se gaseste aici.
• MIV POR, ediţia a IV-a – manual cu noua sigla a AM POR – MDRAP – versiunea consolidata, Martie 2013 se găseşte aici.